Sme slovenská spoločnosť, ktorá sa venuje vývoju a výrobe výživových doplnkov určených pre vrcholový a profesionálny šport. Vďaka naším rozsiahlym vedomostiam z oblasti výživy a biochémie sme vytvorili produkty spĺňajúce aj tie najnáročnejšie požiadavky, ktoré sú dnes kladené na výživu vrcholových športovcov.


Vďaka úzkej spolupráci s desiatkami profesionálnych športovcov neustále vyvíjame nové produkty, ktoré v duchu myšlienky „Funkcionalita je prvoradá“ prinášajú vyšší obsah aktívnych látok a nižšiu záťaž pre organizmus.


Všetky produkty sú vyrábané na Slovensku a sú v súlade s ISO22000:2006 a HCCP.


V našich produktoch sa nenachádzajú zakázané podporné látky (zo zoznamu WADA- Svetovej antidopingovej agentúry). A preto môžu byť, a aj sú, užívané vrcholovými športovcami na všetkých medzinárodných podujatiach (Olympijské hry, Majstrovstvá sveta,… ). Aj napriek tomu ale radíme každému športovcovi pravidelne sledovať obmedzenia. Ktoré WADA stanovuje na výživové doplnky, pre danú konkrétnu športovú disciplínu, keďže tieto obmedzenia sa menia spravidla na ročnej báze. 

Pre najnovšie informácie a novinky nás sledujte na našich sociálnych sieťach: Facebooku a Instagrame.


Celú našu ponuku výživových doplnkov si môžete pozrieť na našej stránke tu


1995

Od firemného vzniku v roku 1995 sa Essentia postupne vyvinula na medzinárodne akčnú produkčnú a marketingovú firmu.

 

1997

V začiatkoch dominuje výroba potravinárskych surovín: Aj dnes patrí Essentia k výrobcom enzymatických proteínových hydrolyzátov.

Postupne dochádza k paralelnému zavádzaniu špeciálnych nových technológií a výroby konečných produktov.

 

2000

Celý proces, počínajúc od nápadu až po obchodne zhodnotiteľný výrobok, prebieha u nás. Pod vedením skúsených biochemikov a potravinárov pracuje vysokokvalifikovaný tím na nových technológiách, formuláciách a receptoch. Kontroly kvality, testy produktov a analýzy sprevádzajúce výrobný proces zabezpečujú plynulosť od vývoja až po hotový produkt.

 

2006

ISO 22000:2006 certifikát na výrobu a vývoj svedčí o tom, že Essentia pracuje po prísnymi kritériami managementu kvality.

Pri výrobe produktov je aplikovaný vo svete uznávaný HACCP koncept.

 

2020

Vo Veľkom Grobe vyrába Essentia s moderným strojovým parkom vysokohodnotné výživové doplnky, dietetické potraviny a potravinárske suroviny najvyššej kvality za dostupné ceny.